KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8072071
*
nr 807 2071
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Strömkajen, signerad, motivets mått: 76x57
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 20:54:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 15:07:30
1
1.000 kr
10/2 19:17:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grand hotel maria boczewska stockholm stockholmiana stockholmsmotiv strömkajen vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04
*
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
nr 807 2071
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Strömkajen, signerad, motivets mått: 76x57
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 15:07:30 | 1 | 1.000 kr |
10/2 19:17:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grand hotel maria boczewska stockholm stockholmiana stockholmsmotiv strömkajen vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04